Význam Gerbera
Co znamená slovo Gerbera? Zde naleznete 3 významů slova Gerbera. Můžete také přidat význam slova Gerbera sami

1

0   0

Gerbera


Gerbera je známa jako řezaná květina, některé odrůdy se však hodí pro hrnkové pěstování. Složené nebo jednoduché květy se žlutým terčem uprostřed nabízí velké množství barev např. žluté, oranžové, červené, růžové, bílé. Kvete od května do srpna.
Gerbery pocházejí z Jižní Afriky, v Evropě se pěstují od konce 19. století. Nejdříve byla Gerbera jamesonii křížena s druhem Gerbera virdifolia, v současnosti existuje velké množství kultivarů, které se liší svým vzrůstem, barvou nebo tvarem květů. Tyto trvalky lze umístit přes léto ven, potřebují ale ochránit před přímými slunečními paprsky. Vyhovuje jim zálivka do podmisky.
Květy gerbery jsou dlouze stopkaté a mohou být jednoduché, poloplné či plné. Terč z trubkovitých květů u některých kultivarů chybí.
Pokojová rostlina, kterou je dobré letnit. Květy se používají do květinových aranžmá.
Honzi - 1. prosince 2018

2

0   0

Gerbera


Gerbera je rod okrasných rostlin z čeledi hvězdnicovitých. Byla pojmenována na počest německého botanika a přírodovědce Traugotta Gerbera , který podnikal rozsáhlé cesty po Rusku a byl p [..]
Zdroj: cs.wikipedia.org

3

0   0

Gerbera


podstatné jméno gerbera označuje stejnojmenný rod květin. Název rodu květin gerbera je odvozen od příjmení německého botanika T. Gerbera, na jehož počest i květina posléze dostala své jméno. Květina je rozšířena zejména v tropických oblastech, nicméně za určitých okolnostní je možné ji pěstovat rovněž v České republice (též venku na zahradě).

Gerbery jsou jedním v tuzemsku z nejčastěji rozšířených druhů květin, přičemž své popularitě se těší zejména díky svému širokému barevnému spektru a poměrně dlouhé trvanlivosti řezaných květin (až 20 dnů). V květomluvě gerbery symbolizují upřímnost: při kombinaci s jinými květinami tak dárce zdůrazňuje obdarovanému své skutečné úmysly.
Honzi - 5. prosince 2018


Přidat význam slova Gerbera
Počet slov:
Jméno:
E-mail: (*nepovinný)

<< Allentown Let's Dance >>

vyznam-slova.com je slovník vytvářený lidmi jako jste vy a já.
Prosím pomozte a přidávejte slovo. Všechny druhy slov jsou vítány.

Přidat význam