Význam nicméně
Co znamená slovo nicméně? Zde naleznete 3 významů slova nicméně. Můžete také přidat význam slova nicméně sami

1

25 Thumbs up   4 Thumbs down

nicméně


Nicméně je patvar, který zahumusil český jazyk a chytli se ho především redaktoři veřejnoprávních médií - tím se už dnes stali hnojařem české mluvy, nikdo tento nešvar už nedokáže zastavit. Je to slovní koronavirus.
EMIL STOKLASA - 7. dubna 2020

2

3 Thumbs up   0 Thumbs down

nicméně


Jsem doslova velmi alergický na toto odporné slůvko, které používají moderátoři všech televizních stanic,pusťte si zprávy a již do pěti minut to vysloví nejeden moderátor. Vždy při vyslovení tohoto sajrajtu zařvu NICVICE bez ohledu na to kde jsem s velký vysvetlenim že jsem v pořádku, ale naše média nanabevzeti povýšena si dokazují tímto odpadním slůvkem ještě důstojnejši význam svého někdy i račkujiciho projevu...
Marek Burget - 13. září 2023

3

2 Thumbs up   1 Thumbs down

nicméně


nicméně je spojka, které je v českém jazyce používána zejména ve významu odporovacím či souřadícím. Obdobou slova nicméně v českém jazyce jsou například spojky avšak, však, leč, za to nebo ale.

Jako příklad použití spojky nicméně v českém jazyce lze uvést větu „Venku sice prší, nicméně to mi nezabrání, abych si šel zahrát fotbal“, jejíž význam lze přeložit jako „Venku sice prší, ale i přesto si půjdu ven zahrát fotbal.“ Jako příklad užití spojky nicméně s odporovacím významem je možné uvést větu „Koupil si sice nové auto, nicméně jezdí s ním jako s traktorem“, kde lze slovo nicméně chápat ve významu slova „ale“.
Honzi - 7. prosince 2018

<< zpovykaný povrchní >>

vyznam-slova.com je slovník vytvářený lidmi jako jste vy a já.
Prosím pomozte a přidávejte slovo. Všechny druhy slov jsou vítány.

Přidat význam