airwaynet.cz

Woonplaats:1
Obdržené pozitivní hlasy10
Obdržené negativní hlasy1
Karma:8 (pozitivní hlasy-negativní hlasy)0 získané odznaky

Žádné odznaky nebyly nalezenyDefinice (34)

1

5   0

glan


Zkratka pro Gigabit LAN, též Gigabit Ethernet. Jedná se síťové rozhraní disponující rychlostí až jeden gigabit za sekundu (1 Gbps) v obou směrech (Download/Upload – Full duplex).
Zdroj: airwaynet.cz

2

3   0

download a upload


Download znamená rychlost stahování dat a Upload znamená rychlost odesílání dat.
Zdroj: airwaynet.cz

3

1   1

switch


Je aktivní siťové zařízení, propojující jednotlivé části sítě – ale neumí routovat (směrovat data), tak jako router. Switch obsahuje větší či menší množství portů (až několik stovek), na něž se připojují síťová zařízení nebo části sítě.
Zdroj: airwaynet.cz

4

1   0

latence


Velikost latence (česky odezva) ovlivňuje kvalitu při práci s datovým připojením/internetem. Čím vyšší latence, tím déle je třeba čekat na odezvu, přičemž vysoká doba odezvy některé aplikace prakticky zcela znemožňuje. Typickým příkladem jsou online hry (použitelné do zhruba 100 ms latence) či VoIP telefonie (použitelné zhruba do 250 ms při latenci [..]
Zdroj: airwaynet.cz

5

0   0

wi-fi


Wi-Fi (nebo také Wi-fi, WiFi, Wifi, wi-fi, wifi) je standard pro lokální bezdrátové sítě (Wireless LAN, WLAN) a vychází ze specifikace IEEE 802.11. Název původně neměl znamenat nic, ale časem se z něj stala slovní hříčka vůči Hi-Fi (tzn. analogicky k high fidelity – vysoká věrnost), která by se dala chápat jako zkratka k wireless fidelity (bezdráto [..]
Zdroj: airwaynet.cz

6

0   0

protokol


Protokol je množina pravidel, podle které probíhá komunikace a přenos dat mezi dvěma koncovými body (realizované nejčastěji počítači).
Zdroj: airwaynet.cz

7

0   0

dns


DNS Domain Name System – je systém doménových jmen (distribuovaná adresářová služba). DNS se používá hlavně k obousměrnému překládání mezi doménovými jmény a ip adresami.
Zdroj: airwaynet.cz

8

0   0

dns server


Počítač (server – Nameserver), na kterém jsou vedeny DNS záznamy domén. Překládá doménová jména na číselné IP adresy a obráceně.
Zdroj: airwaynet.cz

9

0   0

doména


Doména je unikátní adresa (název domény), pod kterou se firmy, jednotlivci nebo celé skupiny lidí prezentují na internetu. Doménové jméno má více úrovní (resp. řádů). Jednotlivé úrovně se oddělují pomocí tečky: Doména 1. úrovně (top-level doména) pro Českou republiku je .CZ a spravuje ji zvolený registrátor. Doména 2. úrovně je např. airwaynet.cz – [..]
Zdroj: airwaynet.cz

10

0   0

tcp/ip


TCP/IP je rodina protokolů obsahující sadu protokolů pro komunikaci v počítačové síti a je hlavním protokolem celosvětové sítě Internet. Komunikační protokol je množina pravidel, které určují syntaxi a význam jednotlivých zpráv při komunikaci.
Zdroj: airwaynet.cz


Pro zobrazení všech definic slova 34 se přihlašte, prosím.