Význam geek
Co znamená slovo geek? Zde naleznete 5 významů slova geek. Můžete také přidat význam slova geek sami

1

2 Thumbs up   0 Thumbs down

geek


Geek je anglický slangový výraz, který označuje osobu velmi silně zápalenou pro svůj obor, a to až do té míry, že v očích ostatních lidí může vypadat výstředně či podivínsky. Z angličtiny pochází i slovo nerd, které je významem podobné.
gertasik - 8. dubna 2014

2

0 Thumbs up   0 Thumbs down

geek


(''hovorově'') zvláštní nebo nějakým způsobem neoblíbená osoba, obvykle vnímaná jako příliš intelektuální  | (''hovorově'') odborník nebo nadšenec v nějaké oblasti, obvykle počítačů [..]
Zdroj: cs.wiktionary.org

3

0 Thumbs up   0 Thumbs down

geek


Geek je počítačový odborník s rozsáhlými znalostmi, nadáním a zanícením, ačkoliv běžní uživatelé tento výraz používají spíše ve významu „podivín“.
Zdroj: root.cz

4

0 Thumbs up   0 Thumbs down

geek


Geek je počítačový nadšenec s všeobecným přehledem v IT. Tím je myšleno, že se třeba takový geek vyzná v nejnovějších smartphonech, tabletech a moderních technologií, umí pokročile pracovat s PC a svůj volný čas tráví právě na počítači nebo jiných zařízeních. Záleží však na konkrétním zaměření daného člověka, ale většinou mají geekové přehled takřka o všem.
Geekové často nosí tričko s ironickým potiskem nebo logem své oblíbené IT firmy/společnosti. Různé stránky píší, že nejraději používají Mac a produkty Apple. Přesto, že mají všeobecný přehled, jsou specializovaní na určitý obor, ve kterém vynikají. Mají rádi nejnovější a nejmodernější trendy, zařízení a technologie.
Mezi nejčastější zájmy geeků patří hraní her, sledování filmů, sbírání věcí, mobilní zařízení, webové programování a grafika, hacking a oblíbený hudební žánr bývá většinou techno. Geekové nemusí být vždy jen zaměřeni na svět IT, jsou tu i geekové na auta nebo třeba geekové trilogie Pána prstenů.
Běžní uživatelé tento výraz používají spíše ve významu „podivín“.
Honzi - 1. prosince 2018

5

0 Thumbs up   0 Thumbs down

geek


Geek [gík] je spíše novodobý termín z angličtiny, označuje osobu většinou z oblasti informačních technologií, která je pro svůj obor zapálená, dokáže vyřešit i obtížné problémy v rámci oboru. Také se [..]
Zdroj: cs.wikipedia.org

<< koberec okno >>

vyznam-slova.com je slovník vytvářený lidmi jako jste vy a já.
Prosím pomozte a přidávejte slovo. Všechny druhy slov jsou vítány.

Přidat význam