brokerjet.cz

Website:https://www.brokerjet.cz/cs/brokerjet
Obdržené pozitivní hlasy10
Obdržené negativní hlasy8
Karma:1 (pozitivní hlasy-negativní hlasy)



0 získané odznaky

Žádné odznaky nebyly nalezeny



Definice (466)

1

1   0

arbitráž


Investiční strategie založená na rozdílných cenách stejného instrukentu na více trzích. Př.: Invstor koupí cenný papír na jednom trhu aby vzápětí prodal na druhém za vyšší cenu.
Zdroj: brokerjet.cz

2

1   0

arbitráž


Využití rozdílnosti cen stejného cenného papíru, se kterým se obchoduje na různých burzách. Cenné papíry jsou zakoupeny na burze s nižší cenou a okamžitě prodány na burze s vyšší cenou.
Zdroj: brokerjet.cz

3

1   0

kurzovní lístek


(také je označován jako kurzovní list o cenách deviz a valut nebo kurzovní zprávy); seznam kurzu je vydáván oficiálními burzovními úřady (na oficiálním kurzovním lístku). Kurzovní lístek obsahuje oficiální kurz pro regulovaný trh, jakož i zjištěný kurz pro volný trh a z banky sestavený kurz jiných nekotovaných dokumen [..]
Zdroj: brokerjet.cz

4

1   0

kurzovní lístek


Soubor výsledků obchodování, který burza zveřejňuje v elektronické i tištěné podobě. Obsahuje zejména kurzy veškerých cenných papírů obchodovaných na burzovních trzích, objemy obchodů.
Zdroj: brokerjet.cz

5

1   0

mělký trh


Trh, na kterém dochází k malému obratu. Na tomto trhu je poměrně velký rozdíl mezi prodejním a kupním kurzem.
Zdroj: brokerjet.cz

6

1   0

rendita


Celkový zisk z investovaného kapitálu, měřený jako skutečné zúročení (efektivní zúročení) vloženého kapitálu. Rendita (výnosnost) je stanovena většinou v procentech. Ta je téměř vždy rozdílná od procent nominálního úroku nebo dividend, protože kupní cena nesouhlasí s nominální hodnotou. Výpočet: výnos (dividend [..]
Zdroj: brokerjet.cz

7

1   0

růstový fond


Prioritním cílem managera tohoto fondu je růst čisté hodnoty aktiv. Naopak menší důraz je kladen na běžné výplaty důchodů a kapitálových zisků.
Zdroj: brokerjet.cz

8

1   0

srážka


Srážka je nepatrné snížení burzovního kurzu, jestliže určitý stav dá podnět k poklesu kurzu. Je to především oddělený splatný dividendový kupon, zánik (pozbytí platnosti) jeho odběrného práva a vydání z opravné akcie.
Zdroj: brokerjet.cz

9

1   0

střednědobý cenný papír


Pevně zúročitelný cenný papír s maximální výpovědní lhůtou čtyř let. Emitent je kreditní instituce nebo veřejná instituce.
Zdroj: brokerjet.cz

10

1   0

vzestupný trend


Viz. Trend
Zdroj: brokerjet.cz


Pro zobrazení všech definic slova 466 se přihlašte, prosím.