krasa.cz

Website:https://www.krasa.cz
Obdržené pozitivní hlasy29
Obdržené negativní hlasy5
Karma:23 (pozitivní hlasy-negativní hlasy)0 získané odznaky

Žádné odznaky nebyly nalezenyDefinice (78)

1

13   5

antibakteriální


veškeré přípravky a aktivní látky, které ničí bakterie a mikroby a zabraňují jejich vzniku.
Zdroj: krasa.cz

2

9   0

koncentrát


vysoce účinný přípravek s maximálním obsahem aktivních látek. Jedná se o přípravky, které byly objemově redukovány odstraněním tekutiny a zbyly pouze látky potřebné k danému účinku.
Zdroj: krasa.cz

3

1   0

antiseptický


přípravky snižující riziko infekce, sepse a hniloby.
Zdroj: krasa.cz

4

1   0

epilace


proces odstranění celého chloupku, včetně kořínku. Metoda je sice efektivnější než depilace a zanechá pokožku hladkou mnohdy až 6 týdnů, ale je obecně časově náročnější a zároveň bolestivější. K epilaci slouží strojky, takzvané epilátory, vosky a pro menší oblasti i pinzety.
Zdroj: krasa.cz

5

1   0

krycí schopnost


míra, do níž dokáže přípravek překrýt přirozený vzhled pleti. Zároveň může označovat míru hustoty či neprůhlednosti přípravku při aplikaci na pleť nebo rty. Make-upy se tak pohybují od těch lehce krycích nebo tónovacích až po přípravky s dokonale krycí schopností.
Zdroj: krasa.cz

6

1   0

melanin


barevná látka (pigment) obsažená v kůži, vlasech a duhovce oka. Jeho množství určuje zbarvení dané části těla. Množství melaninu v kůži se zvyšuje vlivem opalování, před jehož účinky chrání.
Zdroj: krasa.cz

7

1   0

peeling


kosmetická metoda, která pleť zbavuje odumřelých buněk i nečistot a umožňuje jí tak lépe dýchat. Anglický název peeling v češtině znamená doslova odlupování – toho, co už by na pleti nemělo být. Peeling se podle určení používá na tvář i ostatní části těla.
Zdroj: krasa.cz

8

1   0

silikon


jedinečné kapalinové vlastnosti dodávají silikonu kluznost a v různých formách může na kůži působit jako hedvábí. Změkčuje pleť a má schopnost vázat vodu, která zůstane v kůži i po hydrataci.
Zdroj: krasa.cz

9

1   0

vřed


kožní defekt pronikající hluboko pod epidermální membránu, který se šíří se do dermis (škáry) a podkoží. Vředy mohou být způsobeny různými onemocněními.
Zdroj: krasa.cz

10

0   0

absorpce


odkazuje na pohlcení a vstřebávání. V kosmetice udává, jak snadno se přípravek absorbuje (vstřebá) do pokožky.
Zdroj: krasa.cz


Pro zobrazení všech definic slova 78 se přihlašte, prosím.