Význam smajlíků
Co znamená slovo smajlíků? Zde naleznete 4 významů slova smajlíků. Můžete také přidat význam slova smajlíků sami

1

7   0

smajlíků


2. pád množného čísla od slova "smajlík".
Smajlík (z anglického "smiley" neboli "smějící se"). Prvním vytvořením smajlíkem je žlutá kulatá tvář s černě namalovanými očima a usmívajícími se ústy. Dnes existuje smajlíků celá řada a nejenom těch usmívajících se. Je to vlastně souhrnné označení pro vyjádření nálady pomocí obrázku či znaku.
Kata - 8. dubna 2014

2

3   2

smajlíků


:-)
anonymní - 29. ledna 2015

3

1   1

smajlíků


Druhý pád množného čísla slova "smajlík".

Smajlík nebo emotikon je stylizovaná podoba lidské tváře. Často se v textové podobě používá v konverzacích na internetu, kde vyjadřuje emoce dotyčné osoby. Příklad :) - úsměv
gertasik - 8. dubna 2014

4

0   0

smajlíků


Smajlíkem, jinými slovy emotikony (převzato z angličtiny „emoticon“) rozumíme obrázek stylizovaný do výrazu lidské tváře, který lze zapsat pomocí běžných znaků na klávesnici a pro správné zobrazení si jej musíme představit pootočené o 90 stupňů doprava. V dnešní době neustálé elektronické komunikace počet smajlíků stále narůstá. Využití smajlíků je široké, mohou vyjadřovat pozitivní i negativní pocity v průběhu chatování. Smajlík vytvořil výtvarník Harvey Ball v roce 1963 v rámci kampaně pro jednu pojišťovací společnost, která měla za úkol podpořit pracovní morálku zaměstnanců. Za předchůdce smajlíků můžeme považovat také X a O jako znaky polibků v dopisech Winstona Churchilla jeho ženě.
Kamila - 8. října 2017

Přidat význam slova smajlíků
Počet slov:
Jméno:
E-mail: (*nepovinný)

<< eura logistiky >>
vyznam-slova.com je slovník vytvářený lidmi jako jste vy a já.
Prosím pomozte a přidávejte slovo. Všechny druhy slov jsou vítány.

Přidat význam