bezpecne-online.cz

Obdržené pozitivní hlasy17
Obdržené negativní hlasy13
Karma:5 (pozitivní hlasy-negativní hlasy)0 získané odznaky

Žádné odznaky nebyly nalezenyDefinice (242)

1

2   1

hry


je to činnost jednoho nebo více lidí, která nemusí mít konkrétní smysl, ale přitom má za cíl pobavení nebo relaxaci.
Zdroj: bezpecne-online.cz

2

1   0

adresář


organizační jednotka, kterou váš počítač používá k řazení složek a souborů do hierarchické struktury. Příkladem jsou sekce „Moje dokumenty”, „Moje obrázky” apod.
Zdroj: bezpecne-online.cz

3

1   0

bluetooth


je technologie určená k bezdrátovému přenosu dat mezi elektronickými přístroji v blízkém okolí. Používá se např. k výměně fotek a videí či zasílání vizitek. Tato technologie by měla nahradit infračervené rozhraní. Při přenosu dat přes toto rozhraní je totiž nezbytné, aby mobily ležely ve správném odstupu nehybně [..]
Zdroj: bezpecne-online.cz

4

1   1

google


je největší internetový vyhledávač, probíhá na něm 47,7 % vyhledávání. Americká společnost GOOGLE, Inc., která ho provozuje, má sídlo v Silicon Valley v Kalifornii. Vyhledávač každodenně obslouží přes 200 miliónů dotazů. Kromě webových stránek umí prohledávat také obrázky, usenetové diskusní skupiny, zpravodajsk [..]
Zdroj: bezpecne-online.cz

5

1   0

hardware


pevná část počítače odlišná od softwaru, který pracuje na hardwaru. Hardware se dělí na vnitřní části (základní deska, pevný disk a operační paměť), často označované jako komponenty, a části vnější (monitor, klávesnici, tiskárnu atd.), nazývané také periferie počítače.
Zdroj: bezpecne-online.cz

6

1   0

hypertext


je informační systém, který zobrazuje informace v textu, který obsahuje návěstí odkazující na upřesnění nebo zdroje uváděných informací tzv. hyperlinky neboli hypertextové odkazy. Rovněž odkazuje i na jiné informace v systému a umožňuje snadné publikování, údržbu a vyhledávání těchto informací.
Zdroj: bezpecne-online.cz

7

1   0

mmorpg


je počítačová hra na hrdiny o více hráčích, která umožňuje tisícům hráčů po celém světě být duchem v jeden čas na jednom místě, zpravidla ve fiktivním virtuálním světě skrz Internet. Příkladem takové hry může být např. RunScape.
Zdroj: bezpecne-online.cz

8

1   0

nelegální obsah


obsah internetových stránek, který je podle legislativy daného státu protiprávní. Nejčastější typy takového obsahu zahrnují obrázky sexuálního zneužívání dětí, protiprávní aktivity na chatu (např. grooming – lákání na schůzku) nebo publikování materiálů nenávistného nebo xenofobního charakteru.
Zdroj: bezpecne-online.cz

9

1   0

online


termín online je používán v souvislosti s počítačovou technologií. V českém překladu bývá také často používán výraz „být připojen“ (např. k Internetu).
Zdroj: bezpecne-online.cz

10

1   0

prostituce


poskytování sexuálních služeb za úplatu nebo jinou protihodnotu.
Zdroj: bezpecne-online.cz


Pro zobrazení všech definic slova 242 se přihlašte, prosím.