omnio.cz

Website:https://www.omnio.cz
Obdržené pozitivní hlasy10
Obdržené negativní hlasy18
Karma:-7 (pozitivní hlasy-negativní hlasy)0 získané odznaky

Žádné odznaky nebyly nalezenyDefinice (78)

1

4 Thumbs up   1 Thumbs down

DTP


DTP (anglická zkratka Desktop Publishing), zkráceně se jedná o tvorbu jakéhokoliv tištěného dokumentu pomocí počítače. Kromě samotného počítače a grafického programu na tvorbu tištěných dokumentů (letáků, katalogů apod...) je zapotřebí také Grafik nebo DTP Operátor a program, který dle požadavků může vytvořit sázenou vazbu. [..]
Zdroj: omnio.cz

2

1 Thumbs up   1 Thumbs down

anotace


Anotace (z latiny ad a notare, znamená v doslovném překladu "k poznamenat"). Je to dodatečná nebo pomocná textová informace, která je přiložena k nějakému dokumentu nebo obrazu či třeba i k produktu (na internetu k článku).
Zdroj: omnio.cz

3

1 Thumbs up   3 Thumbs down

Google


Internetový vyhledávač Google (provozovaný společností Google, Inc.), je v současnosti nejpoužívanějším vyhledávačem na světě. V České republice však jeho dominantu překonává internetový vyhledávač Seznam.cz a to necelými 70%!
Zdroj: omnio.cz

4

1 Thumbs up   1 Thumbs down

Komunitní server


Zdroj: omnio.cz   NSFW / 18+

5

1 Thumbs up   1 Thumbs down

Prepress


Prepress v angličtině znamená „předcházející tisku". Je to tedy jakákoliv příprava dokumentů a jiných materiálů pro tisk.
Zdroj: omnio.cz

6

1 Thumbs up   1 Thumbs down

WEBOVÝ PROHLÍŽEČ


Webový prohlížeč je program (software), jenž je určen k zobrazování internetových stránek. Mezi nejznámější a nejrozšířenější patří Internet Explorer, Mozilla Firefox a Apple Safari.
Zdroj: omnio.cz

7

0 Thumbs up   1 Thumbs down

Administrace


Administrace v informatice znamená "Ovládací rozhraní nad systémem". Na webových portálech najdeme administraci neboli takzvaný back-end pod skrytou adresou přístupnou pouze platným uživatelům. Jejím účelem je dát administrátorům (správcům) možnost dynamické změny obsahu přímo za běhu.
Zdroj: omnio.cz

8

0 Thumbs up   1 Thumbs down

Afiliate marketing


Afiliate systém, marketing nebo také partnerský program (dále například webmaster systém) je nástroj internetových společností (zejména internetových obchodů), který funguje na principu provázanosti prodejce s dalšími microsite nebo webovými stránkami, které produkt nebo službu za určitou provizi nebo slevy či dokonce přímou peněžní hodnotu propagu [..]
Zdroj: omnio.cz
Tento význam nebyl schválen

9

0 Thumbs up   1 Thumbs down

animace


Animace je video tvořené zpravidla několika statickými obrázky. Animace samotná pak vytváří dojem plynule se pohybujících objektů. Dojem plynulého pohybu se projeví pouze v případě, že se samotné snímky animace přehrávají takovou rychlostí, které lidské oko nepostřehne. Tomuto jevu se říká setrvačnost lidského oka.
Zdroj: omnio.cz

10

0 Thumbs up   1 Thumbs down

Apache HTTP Server


Apache HTTP Server je softwarový webový server pro operační systém LINUX, Microsoft Windows a další.... V dnešní době interpretuje webové stránky prohlížečům téměř na celém světě. Je to nejrozšířenější aplikace pro správu webového serveru.
Zdroj: omnio.cz


Pro zobrazení všech definic slova 78 se přihlašte, prosím.