Význam kříže
Co znamená slovo kříže? Zde naleznete 2 významů slova kříže. Můžete také přidat význam slova kříže sami

1

0   0

kříže


Množné číslo nebo 2. pád slova "kříž".
Kříž je především náboženský symbol využívaný nejvíce v křesťanství. Je to geometrický symbol dvou úseček svírajících spolu pravý úhel, kdy alespoň vodorovná úsečka je tou svislou rozdělená na polovic.
Kříž byl původně popravčí nástroj používaný hojně v antickém Římě a sloužil k brutální popravě zločinců. Po ukřižování Ježíše Krista se stal kříž hlavním symbolem křesťanství.
stepuchy - 8. dubna 2014

2

0   0

kříže


Geometrické obrazce, které se skládají ze dvou úseček, které svírají pravý úhel. Existuje několik vysvětlení tvaru kříže například rozdělení světa na čtyři elementy/světové strany, či propojení božského (vertikální úsečka) a světského světa (horizontální úsečka). Kříže jsou jedny z nejznámějších a nejstarších symbolů, které jsou využívány v několika náboženstvích. Ježíš Kristus byl popraven na kříži a křesťanství poté v 5. až 6. století převzalo kříž za symbol křesťanství. Kříž také připomínal nástroj, kterým byl v minulosti rozděláván oheň. Křížů existuje několik druhů: řecký (+) ondřejský (x), Kříž sv. Antonína (T) atd. Kříže se objevují na velkém počtu státních vlajek (Finsko, Řecko, Jamajka, Slovensko atd.).
Kamila - 16. května 2019

Přidat význam slova kříže
Počet slov:
Jméno:
E-mail: (*nepovinný)

<< adventu cestovního ruchu >>
vyznam-slova.com je slovník vytvářený lidmi jako jste vy a já.
Prosím pomozte a přidávejte slovo. Všechny druhy slov jsou vítány.

Přidat význam